Haber

Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü kutlandı

Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Valilik önünde düzenlenen törende Vali Kemal Ceber ve Belediye Başkanı Rahmi Metin Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tebrik mesajı okundu.

Vali Ceber, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk milletinin vatanı bölmek isteyenlere karşı destansı bir mücadele içinde kutsallığı uğruna mücadele ettiğini söyledi.

Rize halkının onurlu mücadelesi ile vatan toprakları üzerinde dalgalanan ay yıldızlı bayrağın istiklal ve bağımsızlığın her şeyin üzerinde olduğunu gösterdiğini vurgulayan Ceber, “2 Mart 1918’de kurtuluş meşalesini yaktı. asır önce vatanı ve milleti uğruna, ulu bayrağımıza ve gerektiğinde bağımsızlığımıza sahip çıkmanın adından gözünü ayırmadı.Canını hiç çekinmeden veren Rize halkı her türlü şeye karşı onurlu duruşundan asla taviz vermedi. bu azim ve gayret ruhuyla, içte ve dışta, birliğine ve mukaddeslerine ihanet eden, varlığını sürdüren düşmanlarındır” dedi.

Asrın felaketinin yaşandığı bu günlerde Türk milletinin her zorlukta olduğu gibi birlik ve beraberlik ruhuyla omuz omuza olduğunun altını çizen Ceber, “Bizlere düşen görev olmaya devam edecek. birlik içinde bölünmez bütünlüğümüzü korumak için elimizden geleni yapalım.” dedi.

Törene Baro Başkanı Ümit Peçe, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Güngör, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. -devlet kurumları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

saphanehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu